Uber Eats Zarobki

Jak wyglądają zarobki dostawcy Uber Eats? Tutaj postaramy się w miare dokładnie odpowiedzieć na to pytanie.

Uber Eats daje pełną swobodę kierowcom co do tego kiedy, gdzie i jak długo chcą pracować, co z pewnością przemawia do wielu osób, ale czy można ją traktować jako pracę na cały etat? Absolutnie TAK. Wszystko zależy od dostawcy i jego dedykacji do tej pracy. Wystarczy posiadanie roweru lub skutera / motocyckla, czy samochodu, telefonu z systemem Android lub iOS, pełnoletność i zarobki sa praktycznie w garści. Aplikację można włączyć każdej chwili, następnie przejśc w tryb online i zacząć zarabiać. Zlecenia można przyjmować od rana do północy.

Zarobki dostawcy Uber Eats

Istnieja pewne zależnosci w zarobkach kuriera Uber Eats, o których wspomnimy poniżej.

Mnożniki

Mnożnik to nic innego jak tzw. pomnożony przychód. Mnożniki w Polsce wahają się najczęściej między x1.1-1.6, z czego najwyższe są w porach obiadowych (11-14), kolacyjnych (18-23) oraz w weekendy przez cały dzień. Oznacza to, że np. przy mnożniku “1.6” zamiast otrzymać za zamówienie 10 zł otrzymasz 10*1.6 czyli 16 zł (plus opłata za każdy kilometr). Jednak jak to mawia przysłowie dostawcy Uber Eats – „Lepiej jeździć na mnożniku 1.1 niż stać na 1.5”. Pomimo, że w Uber Eats mamy płacone od dostaw oraz wg mnożnika, istnieją także gwarantowane stawki godzinowe, questy i inne promocje, a najcześciej sa one zależne od ilości wykonanych dostaw w określonym czasie.

Gwarancja godzinowa, questy, napiwki i inne

Nasze zarobki w Uber Eats możemy zwiększyc poprzez określone uwarunkowania.

Gwarancja godzinowa

Uber Eats gwarantuje, że przy spełnieniu warunków promocji, w danym przedziale godzinowym dostawca nie zarobi mniej, niż określona przez nich stawka. Gdyby tak się stało, Uber wyrówna kwotę proporcjonalnie do przepracowanego czasu (czasu spędzonego w trybie online, czyli czasu spędzonego na oczekiwaniu na zamówienia, ich odbiorze i dostarczaniu). Kwota zarobiona w okresie trwania gwarantowanej stawki godzinowej obejmuje wynagrodzenie za przejazd oraz mnożniki, ale nie pomniejszają jej napiwki oraz questy. W przypadku zarobienia więcej, niż gwarantuje promocja, Uber Eats nie dolicza żadnej dodatkowej kwoty z tego tytułu. Stawka gwarantowana jest przyznawana po zakończeniu okresu promocji, w ciągu ok. 1-2 godzin.

Bloki godzinowe, gwarantowane stawki godzinowe wraz z wymaganymi dostawami:

Questy

Quest zwiekszający przychód jest właczany w kazdy poniedzialek i trwa 7 dni. Kurier otrzyma dodatkową premię, jeśli ukończy daną liczbę dostaw w wyznaczonym czasie np. dostawca otrzymuje zadanie na wykonanie 60-ciu przejazdów, aby otrzymać dodatkowy bonus w wysokości 90 zł. Ma na to czas od poniedziałku do niedzieli, włącznie z niedzielą (7 dni).

Gwarantowane Zarobki

Gwarantowane zarobki to promocja, która zazwyczaj trwa na jesień/ zimę/wiosnę. Przykladowo dla miasta Poznan, zakladajac, ze zrobimy srednio 2 dostawy na godzine 2 x 162,5 = 325 (minimalna ilosc dostaw) czyli 162 godziny / miesiac, ok 40 godzin / tydzien = 4500 PLN. Jednak zdarza sie, ze jestesmy w stanie zrealizowac wiecej dostaw w ciagu godziny jak 3 lub 4 dostawy, wiec owa ilosc godzin mozna skrocic. Wszystko zalezy od srodka transportu, dystansu, czestotliwosci zlecen oraz czasu oczekiwania na zamowienie w restauracji.

Bonus Pogodowy

Dostawca otrzymuje od Uber Eats SMSa o pogorszeniu pogody i włączeniu bonusu w godzinach np 12:00-15:00 a do każdej dostawy jest mu doliczane 3 zł. Wszystkie przejazdy, które dostawca przyjmie między tymi godzinami będą objęte owym bonusem.

Napiwki

Napiwki sa milym gestem od klientow, ktorzy moga je przyznac dostawcy poprzez aplikacje lub bezposrednio. Nie zawsze mamy wplyw na to czy je otrzymamy jednak jest kilka sposobow, aby zwiekszyc prawdopodobienstwo otrzymania napiwku jak np. profesjonalizm w kontakcie z klientem, schludna aparycja, szybka i sprawna dostawa, wysoka kultura osobista, poczucie humoru itp.

Podsumowując zarobki w Uber Eats – 7000 zł w miesiąc?

Realnie patrząc zarobienie 7000 zł przez miesiąc jeżdzac w Uber Eats jest możliwe, biorac pod uwage gwarantowane stawki oraz misje. Jednak, żeby osiągnąc taki próg trzeba być bardzo pracowitym i w zależności od mnożnika i questów pracować prawdopodobnie średnio po 60-70 godzin tygodniowo. Zamiast tego przyjmijmy standardowo przyjęta tygodniową liczbe godzin, ktora waha się w granicach 35-50 godzin / tydzień – pracując tyle godzin tygodniowo jesteśmy w stanie zarobić mniej wiecej pomiedzy 4000, a 5000 zł brutto w miesiąc. Całkiem nieźle jak na fuche przy dostawie jedzenia, gdzie szefem jest aplikacja oraz sam dostawca. Pamietajmy jednak, ze sa to kwoty brutto, od ktorych trzeba jeszcze odjac podatki oraz w przypadku skutera/samochodu koszt paliwa i utrzymania pojazdu. Mniejszy podatek dochodowy oraz zwrot czesci vatu mozna uzyskac zawierajac dodatkowa umowe z partnerem flotowym, jest to umowa najmu pojazdu, ktorego uzywasz do dostaw, czyli Twojego roweru, skutera lub auta. Dzieki tej umowie bedziesz placic tylko 8,5% ryczaltu zamiast 18% podatku dochodowego oraz mogl brac faktury vat za paliwo oraz naprawy pojazdu, aby uzyskac zwrot czesci podatku vat.

Zainteresowała Cię praca w Uber Eats?

Zarejestruj konto dostawcy Uber Eats TUTAJ!